България загуби от Полша с 1:3 (22,-23,-22,-16) в предпоследния си мач от предварителна група D на Световната лига в Катовице. Утре от 21 часа е и вторият мач между двата тима. Нашите остават в Полша до първия мач с Бразилия от финалите на Световната лига срещу Бразилия на 11 юли. Старши треньорът Мартин Стоев бе включил в стартовия състав Андрей Жеков, Боян Йорданов, Николай Николов, Красимир Гайдарски, Костадин Стойков, Методи Ананиев и Теодор Салпаров като либеро. Средната възраст на нашата шестица бе 24 години. Нашите започнаха срещата с голямо самочувствие дръпнаха с 8:4 преди първото техническо прекъсване. Постепенно поляците се окопитиха и успяха да намалят разликата до 14:13, но българските национали си върнаха преднината, която постепенно нарасна до пет точки и те спокойно спечелиха гейма с 25:22. Във втория гейм домакините започнаха много мотивирано, а като допълнителен стимул им подейства една подарена от рефера точка. Поляците дръпнаха с 4:0 в началото, постепенно авансът им достигна 6 точки, но българите не се предадоха и намалиха разликата в края на гейма само до точка в заключителните разигравания, когато с единична блокада Христо Цветанов направи 23:24. Последвалият сервис обаче бе сбъркан от нашите и така поляците изравниха за 1:1 гейма. Третия гейм започна с предимство за българите, но поляците изравниха. Двата отбора играеха точка за точка до 10:10, след което домакините си осигуриха аванс от 2-3 точки, който поддържаха през целия гейм, който като цяло бе като копие на втория гейм. В решителните мигове нашите не успяваха да натиснат, за да изравнят. Повечето топки разпределителят Андей Жеков отправяше към диагонала Боян Йорданов, комуто все още липсва игрова практика след паузата, която направи заради лечение на менискус. Така поляците успяха да спечелят втория гейм с 25:22 и поведоха с 2:1 гейма. В четвъртия гейм се повтори картината от първите два. Българите поведоха с 2:0, но отново допуснаха поляците да обърнат резултата до 2:5. Домакините постепенно увеличиха аванса си до 7 точки - 14:7. Треньорът Стоев реши да смени разпределителя Андрей Жеков с младия Иван Зарев, но смяната не донесе желания ефект. Българите постепенно загубиха тонус и отписаха мача. Това доведе до категоричното 25:16 за домакините.