Бразилия постигна класическа победа над Чили във втора среща от предварителна група B на южноамериканското футболно първенство Копа Америка, играна пред 50 000 зрители на стадион Монументал де Матурин. И трите гола реализира Робиньо. Кариоките гонеха задължителна победа, тъй като в първата среща от турнира те загубиха с 0:2 от Мексико. Със спечелените три точки селесао се нареди на втора позиция. Първи е тимът на Мексико, който си осигури участие на четвъртфинал, трети е Чили, а на последно място е Еквадор. След скучни 34 минути, в които двата отбора не успяха да създадат нито едно голово положение, Вагнер Лав бе съборен в наказателното поле от Мигел Рифо и главният съдия Карлос Торес от Парагвай даде дузпа, която Робиньо превърна в гол - 1:0. Три минути преди края на първото полувреме Гонзало Яра имаше възможност да изравни, след като бе оставен непокрит в близост до бразилската врата, но ударът му с глава бе спасен от Александър Дони. След почивката отново възможностите за гол пред двете врати се брояха на пръсти. В 58-та минута Жулио Баптища изведе в добра позиция Вагнер Лав, който отправи силен удар, спасен с мъка от Клаудио Браво. В 70-та минута нападателят на Чили Умберто Суасо, който се състезава за мексиканския Монтерей, направи смешна защитата на кариоките, след като навърза трима от тях плюс Дони, но завършващият му удар бе слаб. Десет минути по-късно добър пробив на Марк Гонзалес завърши със свиреп шут на Хорхе Валдивия, срещнал тялото на защитник на Бразилия. В 84-та минута полузащитникът на испанския гранд Реал Мадрид Робиньо удвои преднината на селесао, след като получи добър пас зад защитата на Чили и без проблеми преодоля Браво за 2:0. Три минути след това отново Робиньо бе в прегръдките на своите съотборници, отбелязвайки своя трети гол в мача. След самостоятелен пробив и удар от границата на наказателното поле полузащитникът оформи крайното 3:0. Отборът на Мексико надделя над тима на Еквадор с 2:1 и така стана първият четвъртфиналист в турнира, като събра шест точки актив. Резултатът откри Нери Кастильо в 22-та минута. Бързоногият нападател на ацтеките се възползва от неразбирателство в еквадорския тим и отбеляза на празна врата за 1:0. В 34-та минута Еквадор имаше шанс да изравни, след като Оскар Баги проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Кристиан Бенитес отправи силен шут, минал на сантиметри от гредата. Четири минути след това гол на Улисес де ла Крус бе отменен заради засада. В началото на второто полувреме Кристиан Бенитес затрудни максимално Освалдо Санчес след техничен удар от границата на наказателното поле, избит с мъка от вратаря. В 63-та минута голмайсторът Кастильо направи впечатляващ пробив през няколко футболисти на Еквадор, но не успя да намери очертанията на вратата. Десет минути преди края на редовното време Омар Браво сложи точка на спора, след като вкара втори гол за мексиканците. Куатемок Бланко центрира от ляво, а нападателят отбеляза с глава за 2:0. Пет минути по-късно Едисон Мендес вкара почетното попадение за Еквадор с удар от далечно разстояние, който изненада Освалдо Санчес.