Отборът на Шалке победи драматично с 1:0 Херта Берлин и се изравни по точки с лидера Байерн, който направи само 1:1 с Борусия Мьонхенгладбах. Двата състава имат по 64 точки след изиграването на част от 32-ия кръг. Единственото попадение за успеха на Шалке отбеляза Вестерман три минути преди края. Санчес центрира отляво към Фарфан, който стреля с глава, Дробни изби, но топката попадна точно на крака на Вестерман, който с втория си гол за сезона донесе победата за "кралскосините". Българският нападател Валери Домовчийски влезе в игра пет минути преди края на редовното време, заменяйки Рамос, но нямаше какво точно да направи за толкова кратко време. Байерн Мюнхен пък допусна равенство 1:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах. Реус откри за домакините в 60-ата минута преди Клозе да изравни в 73-ата минута. Хеттрик на аржентинеца Лукас Бариос помогна на Борусия Дортмунд да победи като гост Нюрнберг с 3:2 в друг мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Домакините от Нюрнберг започнаха добре мача и поведоха в 30-ата минута след попадение на Франц. После на сцената обаче излезе Бариос. С голове в 27-ата, 62-ата и 77-ата минути, той донесе победата за своя тим. Нюрнберг все пак върна още едно попадение чрез Еиглер, но за повече домакините нямаха сили. Митко Рангелов остана резерва за Борусия. Така "жълто-черните" излязоха на четвъртото място и са на точка зад третия Байер Леверкузен, който също не сбърка и победи с 3:0 Хановер у дома. Голове на Кислинг в 22-ата минута, Каплан в 64-ата и отново Кислинг от дузпа в 88-ата минута, донесоха класическия успех на "аспирините". Майнц 05 и Айнтрахт Франкфурт пък направиха зрелищно 3:3. Два гола на Мейер помогнаха да гостите от Франкфурт да поведат с 2:0 още до 20-ата минута, но голове на Бансе и Симак в 45-ата и 56-ата минута изравниха резултата. Коркмаз все пак даде нова преднина на гостите в 62-ата минута, но с второто си попадение в мача четири минути преди края Аристиде Бансе донесе точката на Майнц. Sportni.bg