Фулъм надви в оспорвана битка Хамбургер с 2:1 и се класира за финала на Лига Европа, където лондончани ще спорят с Атлетико Мадрид. Голове на Саймън Дейвис (69`) и Золтан Гера (76`) осигуриха успеха на английския тим на неговия стадион "Крейвън Котидж". Преди това хърватският нападател Младен Петрич изведе гостите напред в 22-ата минута с гол пряк свободен удар от близо 30 метра. След нулевото равенство в първия мач Фулъм продължава напред с общ резултат 2:1, а Хамбургер пропусна идеална възможност да спори за ценния трофей на своя домашен стадион във финала, който ще се играе в Хамбург на 12 май. По пътя си към финала англичаните отстраниха Волфсбург, Ювентус и Шахтьор Донецк. В другия снощен полуфинал гостуващия Атлетико стигна до успех срещу Ливърпул с 2:1 с гол на Диего Форлан във 102-а минута. До продължения се стигна, след като Ливърпул водеше в редовното време с попадение на италианския халф Алберто Акилани в 44-ата минута. Йоси Бенаюн даде преднина на домакините от Ливърпул в 95-ата минута, но малко след това Форлан реши спора в полза на "дюшекчиите". Резултатът от двете срещи е 2:2, а мадричани отиват в Хамбург благодарение на гола си на чужд терен. /БГНЕС