Лидерката в световната ранглиста Жюстин Енен първа се класира за четвъртфиналите при жените на турнира от Големия шлем „Уимбълдън”. Белгийката надделя с 6-2, 6-2 над швейцарката Пати Шнидер в мач от четвъртия кръг. Енен спечели първия сет, благодарение на това, че се позова на системата „Ястребово око” при 5-2 гейма и 40-30 точки в нейна полза. Тя нямаше проблеми и във втората част и измъкна победата за по-малко от час игра. За успеха й помогна и самата Шнидер, която направи серия от непредизвикани грешки. Съперничката на Енен ще стане ясна след осминафинала между Серена Уилямс и Даниела Хантухова. На поставената под номер пет в основната схема рускиня Светлана Кузнецова й трябваха само два гейма, за да отстрани Агнешка Радванска (Полша) – 6-2, 6-3. Мачът между двете бе доигран след прекъсване, заради дъжд в събота. Радванска отстрани единствената ни представителка – Цветана Пиронкова, в първия кръг. Напред продължава и шестата в схемата Ана Иванович (Сърбия), която спечели с 6-3, 6-2 срещу Араван Резаи от Франция. Никол Вайдишова триумфира след три гейма при доиграването на срещата й с Виктория Азаренка (Беларус). Бившата шампионка на турнира Винъс Уилямс не се даде на японката Акико Моригами. Тъмнокожата Уилямс загуби втория сет при доиграването, но в решителният трети спечели със 7-5. Изненада поднесе австрийката Тамира Пашек, изхвърлила от надпреварата поставената под номер 12 Елена Дементиева (Русия). Открито първенство на Великобритания Жени Четвърти кръг 1-Жюстин Енен (Белгия) - 15-Пати Шнидер (Швейцария) 6-2, 6-2 Трети кръг 23-Винъс Уилямс (САЩ) – Акико Моригами (Япония) 6-2, 3-6, 7-5 Тамира Пашек (Австрия) - 12-Елена Дементиева (Русия) 3-6, 6-2 6-3 11-Надя Петрова (Русия) – Вирхиния Руано Паскуал (Испания) 6-3, 7-6 6-Ана Иванович (Сърбия) – Араван Резаи (Франция) 6-3, 6-2 5-Светлана Кузнецова (Русия) – Агнешка Радванска (Полша) 6-2, 6-3 14-Никол Вайдишова (Чехия) – Виктория Азаренка (Belarus) 6-4, 6-2. /БГНЕС