Испанецът Дани Педроса с Хонда спечели пол-позишън за втория кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP за Голямата награда на Испания на пистата "Херес". Педроса победи своя сънародник Хорхе Лоренсо в доста интересна квалификационна сесия и в крайна сметка финишира с най-добро време от 1:39.202 минути. След лошия старт на сезона в Катар, Педроса изглеждаше много по-подготвен на родна земя, изпреварвайки Лоренсо с 0.285 секунди. Австралиецът Кейси Стоунър с Дукати допълва първата редица на стартовата решетка, след като остана с време 1:39.511 минути. Световният шампион Валентино Роси ще започне като четвърти, а втората редица допълват Ники Хейдън и Ранди де Пюние. Колин Едуардс, Бен Спайс и Андреа Довициозо ще стартират утре от третата редица на стартовата решетка. /БГНЕС