Рома излезе начело в класирането на Серия А с актив от 74 точки, след като "вълците" надиграха Парма с Валери Божинов в състава с 2:1 в първа среща от 36-ия кръг. Националният ни нападател остана на терена през първото полувреме, но не успя да вкара и беше заменен на почивката от Ернан Креспо. Рома откри резултата на "Енио Тардини" още в петата минута като Тоти се разписа във вратата на Миранте след асистенция на Де Роси. Малко преди тази атака Божинов стреля на сантиметри от вратата. През втората част играта беше равностойна, а се стигна и до 75-ата минута. В нея Родриго Тадей засече подаване на Тоти отдясно и вкара за 2:0 в полза на Рома. Домакините отвърнаха с гол в 81-ата минута на Ландзафаме, до края на срещата от игра беше изгонен Луис Хименес в 88-ата минута като това прекърши мераците на домакините са стигнат поне до равенството. Спортни.бг