Левски направи само 1:1 като гост на Черно море в мач от 28-ия кръг на "А" група и пропусна шанса да изпревари третия в класирането Локомотив София, който да загуби с 1:4 от ЦСКА. Левски започна по-добре срещата, но противно на логиката Черно море поведе в 18-та минута. Борносузов центрира в наказателното поле на "сините" и Георги Божилов необезпокояван засече с глава топката във вратата на Георги Петков. Божилов напусна игра контузен 20 минути по-късно. В 41-та минута Черно море можеше да стигне и до втори гол след удар с глава на Димов, но Георги Петков спаси. През втората част нервите взеха връх и в 76-та минута имаше спречкване между играчи на двата отбора, като Минев и Бачев дори си размениха удари. Левски все пак стигна до изравняване в след далечен удар на Гаджев, който намери долния ъгъл на вратата на Пиргов. Така Черно Море събра актив от 45 точки, докато Левски продължава да е четвърти с 51 точки, след като пропусна да победи "моряците" и да задмине третия Локомотив София, който загуби с 1:5 от ЦСКА. При победата "сините" щяха да имат точка преднина на третото място, което дава и последната квота за участие в Лига Европа. До края на сезона остават два мача. В други мачове от кръга се получиха следните резултати: Локомотив Пловдив - Литекс 0:2, което узакони и титлата на ловчанлии, Черноморец - Славия 2:2, Берое - Миньор 0:3, Локомотив Мездра - Сливен 1:1, Пирин - Монтана 2:0. /БГНЕС