Отборът на Литекс спечели титлата в "А"-група след класически успех с 3:0 като гост над Локотомотив Пловдив в мач от 28-ия кръг на "А" група и е недостижим на първото място в класирането. На отборът на Ангел Червенков му трябваха две точки, за да направи титлата си сигурна и на практика. Срещата обаче започна добре за Локомотив Пловдив. Още в деветата минута на срещата Здравко Лазаров разтресе лявата греда на Галато. Той получи пас от Данчо Тодоров на границата на наказателното поле, обърна се и стреля, но нямаше шанс и гредата спаси стража на гостите. Домакините продължиха с добрата си игра и сътвориха трудности за защитата на Литекс. В 28-та минута отново гредата бе верен помощник на Галато. Даксон стреля от фаул от 35 метра, Галато не се намеси добре и топката се удари в дясната му греда, а след това Лазаров с глава не успя да уцели очертанията на вратата на гостите. Литекс обаче се възползва от шанса си десет минути по-късно. Том напредна добре и центрира към Нифлор, който не сбърка за 1:0. Второто полувреме започна също отлично за гостите и още в 47-та минута те вкараха втори решаващ гол. Дока засече центриране на Том на далечната греда и пусна топката покрай Ставрев. Резултатът стана класически в 81-та минута, когато Бодуров напредна добре и центрира към Нифлор, който отново с глава вкара второто си попадение в двубоя. До края на срещата нови попадения не последваха, което значеше титла за ловчанлии. Те са на върха в класирането с 64 точки пред втория ЦСКА с 57, който пък победи Локомотив София с 5:1 и почти сигурно си осигури второто място в шампионата. До края на сезона остават два мача и е невъзможно за "армейците" да догонят Литекс, тъй като изостават със седем точки, а могат да спечелят само шест. Това пък е трета титла за Литекс и първа след сезон 1998/1999 година. Тимът има и четири спечелени Купи на България. /БГНЕС