Шведът Робин Сьодерлинг измъчи максимално Рафаел Надал и все още има своите шансове да поднесе голямата изненада на Уимбълдън, след като мачът от трети кръг бе прекратен заради дъжд и ще продължи днес. Шведът Робин Сьодерлинг измъчи максимално Рафаел Надал и все още има своите шансове да поднесе голямата изненада на Уимбълдън, след като мачът от трети кръг бе прекратен заради дъжд и ще продължи днес. Сингълът бе прекъснат при резултат 6-4, 6-4, 6-7, 4-6, 2-0 в полза на втората ракета в света.Всички виждаха Надал в следващия кръг, когато в тайбрека в третия сет испанецът имаше мачбол и сервираше. Съдията призна топката за добра, но компютърната програма показа друго и се стигна до победа на Сьодерлинг със 9-7. Това бе и първата загуба на сет на Уимбълдън за Надал, който игра на финала в Лондон миналата година. Шведът демонстрира висока класа и в следващата част, която спечели с 6-4. Това нахъса максимално Рафаел, който поведе с 2-0 в решителния пети сет и при този резултат мачът трябваше да бъде прекратен.