Отборът на Байерн Мюнхен стана официално шампион на Германия за 22-и път в своята история, след като възпитаниците на Луис Ван Гаал победиха с 3:1 при гостуването на вече изпадналия тим на Херта Берлин в последния 34-и кръг на Бундеслигата. Ивица Олич откри резултата в 20-та минута, но Рамос успя да изравни в 60-та минута. Трите точки за баварците донесе най-добрия играч на тима през сезона Ариен Робен, който се разписа в 74-та и 87-та минути. Българският нападател Валери Домовчийски изобщо не попадна в групата на берлинчани, които от следващия сезон ще играят във Втора Бундеслига. Димитър Рангелов пък се появи като резерва на Блажиковски в 73-та минута, но неговия Борусия Дортмунд загуби с 1:3 при гостуването на Фрайбург. Всички резултати в Германия от последния кръг в шампионата: Бохум - Хановер 96 0:3, Фрайбург - Борусия Дортмунд 3:1, Херта - Байерн Мюнхен 1:3, Хофенхайм - Щутгарт 1:1, Майнц 05 - Шалке 04 0:0, Борусия Мьонхенгладбах - Байер Леверкузен 1:1, Нюрнберг - ФК Кьолн 1:0, Вердер Бремен - Хамбургер 1:1, Волфсбург - Айнтрахт Франкфурт 3:1. Байерн Мюнхен е шампион, а Шалке 04 и Вердер Бремен са втори и трети, като така и те ще играят в Шампионската лига. Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд пък ще играят в Лига Европа. Херта и Бохум изпадат директно във Втора Бундеслига, а Нюрнберг ще играе плейоф за оставане в елита. БГНЕС