Марк Уебър спечели второ поредно състезание в днешния ден - Гран при на Монако, шести кръг от началото на сезон 2010. След като само преди седмица австралиецът покори Каталуния в Голямата награда на Испания, днес пилотът на Ред Бул доминираше във всяко едно отношение и във всеки малък детайл от надпреварата на "Монте Карло". Уебър стартира от пол-позишън и не загуби лидерската си позиция нито веднъж за цялата състезателна дистанция, като освен това направи и най-бързата обиколка. По този начин Марк спечели Голям шлем във Формула 1 за днешното състезание. Финалът бе пресечен първо от пилота на колата за сигурност Бернд Мейлендер, който излезе общо четири пъти в днешните 78 обиколки на дългото 3.340 км трасе. Втори на почетната стълбичка се качи съотборникът на Уебър - Себастиан Фетел, като по този начин оформи втората двойна победа за тима си Ред Бул от началото на тазгодишния шампионат. След така развилите се събития Марк Уебър и Себастиан Фетел имат еднакъв брой точки на челото на класирането сред пилотите, но австралиецът е временният лидер, заради по-големият брой победи, които има в актива си - две. Роберт Кубица, който стартира втори, пресече финала на трета позиция, като предложи на публиката много атрактивна езда, борейки се през цялото време с Фетел за втората позиция. Полякът стартира от по-неудобната част от широчината на пистата и въпреки, че бе заел атакуваща позиция на старта, Себастиан успя да влезе в първия завой като втори зад Уебър. Четвърти днешното състезание завърши Фелипе Маса. Пилотът на Ферари не размени позицията си с никой от своите колеги. Пети остана Люис Хамилтън, който се оплакваше от проблеми в предната ос на автомобила си при спиране, но въпреки това не допусна да бъде изместен назад в колоната. Много интересно изпреварване направи Михаел Шумахер, който в крайна сметка завърши шести. В самия край, на последния завой, в мига, в който състезанието бе рестартирано след прибирането на колата за сигурността, седемкратният световен шампион изправари Фернандо Алонсо. Испанският пилот на Скудерия Ферари от своя страна направи истински подвиг. Двукратният световен шампион стартира от пит лейна. Той потегли след като цялата колона премина покрай него и първия завой. Впоследствие от 24-то място той финишира седми. Алонсо спечели цели 17 позиции спрямо своята стартова, като дори до последните метри се движеше шести, преди Шумахер да го накаже метри преди карирания флаг. Sportni.bg