Тимът на Левски успя да задържи третата си позиция в "А" група след успех с 2:0 над тима на Сливен в мач от последния кръг на българското първенство и така си гарантира участие в евротурнирите през следващия сезон. Срещата започна добре за домакините, които пресираха тотално Сливен и не позволяваха на гостите да излязат от своята половина. Логично Левски стигна и до гол, дело на Христо Йовов. В 21-та минута след центриране отляво Жоазиньо свали майсторски топката към Йовов, който с плътен шут от точката на дузпата я прати в мрежата на Тодоров. Натискът на Левски продължи и до края на полувремето, но до нов гол преди почивката не се стигна. През второто полувреме обаче "сините" отбелязаха и втори гол след далечен удар на Петраш в 74-та минута. Съперникът на Левски за третото място Локомотив София пък се провали срещу Локомотив Пловдив като гост и загуби с 1:2. Резултатът бе открит в 16-та минута, след като центриране отляво на Даксон бе засечено в мрежата на гостите от Чипев. 15 минути по-късно резултатът набъбна на 2:0. Гара Дембеле направи близо 40-метров рейд, след което топката му бе избита, но след това попадна в Здравко Лазаров, който с добър изстрел удвои. Гостите все пак върнаха един гол чрез Димо Атанасов в края на мача, но за повече те нямаха сили. Така Локомотив София се провали в преследването на място в Европа. ЦСКА пък се изложи като гост на Черноморец и загуби с 2:0. Домакините започнаха по-мобилизирано и логично стигнаха до попадение. В седмата минута Фернандес проби отдясно и с плътен удар намери долния десен ъгъл на Чавдаров. В 52-та минута резултатът стана 2:0, след като Пламен Крумов пусна отличен пас за Гонзалес, за когото не бе трудно от точката на дузпата да удвои. Шампионът Литекс продължи с победите и надигра като гост с 3:1 Спортист Своге. Интригата в този мач бе за голмайсторския приз в "А" група, като нападателят на "оранжевите" Вилфред Нифлор трябваше да отбележи поне едно попадение, за да стане еднолично голмайстор на първенството. Още в седмата минута Литекс успя да открие, след като Цветанов засече прострелно центриране на Ивелин Попов и вкара за 1:0. Самият Нифлор се разписа в 20-та минута, след като засече центриране на Ивелин Попов, който бе финтирал няколко защитници на Спортист преди това. Домакините обаче не се предадоха и върнаха един гол в 37-та минута. Ивайло Димитров излезе сам срещу Голубович и с изстрел, срещнал дясната греда, преди да влезе във вратата направи 2:1. Отново Попов бе в основата на третото попадение за Литекс, след като се отскубна от двама бранители на домакините и подаде към Нифлор, който прокара топката между краката на Тодоров. Малко преди края на първата част Нифлор можеше да оформи и хеттрика си, но ударът му с глава след центриране на Цветанов срещна гредата. Това обаче се случи през втората част, когато той се разписа в 79-та минута. Две минути преди това пък Евгени Игнатов бе намалил след бомбен шут. Черно Море победи с 2:1 Монтана. Резултатът откри Илиев в 40-та минута, след като негов удар се отби от тялото на Александров и влетя в мрежата на Пиргов. В 49-та минута обаче резултатът бе изравнен. Центриране на Маркес бе засечено от Заков. Домакините все пак стигнаха и до успеха след гол на Ратников в 79-та минута. Славия успя да надиграе като гост Берое, след гол на Жуниньо в 64-та минута, който се възползва от грешка в защитата на "заралии". Локомотив Мездра и Миньор завършиха 0:1 в полза на тима от Перник. Така окончателно Литекс е шампион със 70 точки, пред втория ЦСКА с 58. Трети е тимът на Левски с 57. Четвърти пък остана Локомотив София с 52 точки. От "А" група изпадат Локомотив Мездра, Спортист Своге и Ботев Пловдив. /БГНЕС