Осасуна може да се счита за сигурен полуфиналист в турнира за Купата на УЕФА, след като постигна категорична победа с 3:0 като гост срещу Леверкузен в първи четвъртфинал от надпреварата. Испанците започнаха с гол “от съблекалнята”, повеждайки още в първата минута на “Бай Арена”. Куеляр бе точен с глава след корнер. Натискът на “аспирините” не даде резултат и те бяха наказани за пропуските си в 71-ата минута, когато Давид Лопес отбеляза втори гол. Две минути по-късно влезлият като резерва Уебо прехвърли вратаря на домакините Адлер, разписвайки се още с първото си докосване до топката. Друг испански тим – Еспаньол, също водеше с 3:0 като домакин на Бенфика след един час игра, но допусна две попадения във вратата си и изходът от двубоя остана да се решава за реванша на “Луш”. Капитанът на “каталунците” Раул Тамудо изведе Еспаньол напред в резултата в 15-ата минута с прехвърлящ удар. В 33-ата минута, след изстрел на Алберт Риера и рикошет в главата на Нелсон топката влезе за втори път във вратата на “орлите”. Топ реализаторът в турнира през този сезон - Валтер Пандиани, влезе в игра в 53-ата минута и пет минути по-късно вкара с глава 10-ото си попадение от началото на надпреварата. Мачът обаче придоби съвсем друг облик, след като в 63-ата минута Нуно Гомеш върна един гол, а две минути по-късно Шимао Саброса вкара и втори за Бенфика. Двете попадения върнаха надеждите на португалския тим за реванша, а Фабрицио Миколи дори пропусна да изравни. АЗ Алкмаар и Вердер Бремен не успяха да си вкарат гол в Холандия и завършиха 0:0. Положения пред двете врати почти липсваха и спорът остана да се решава след седмица на "Везерщадион". Ремито позволи на АЗ Алкмаар да удължи серията си от домакински срещи без загуба в Европа на 30. Холандците нямат поражение у дома от дебюта си в евротурнирите през 1977 година. /БГНЕС