Националният отбор по волейбол на България за жени постигна първата си победа на евроквалификации в Гуарда (Португалия). Момичетата на Драган Нешич се наложиха над отбора на Гърция с 3:1 (25:15, 25:20, 16:25, 25:20). Единствената въпросителна около титулярните седем по отношение на разпределителката беше решена от Нешич в полза на Евелина Цветанова. Българките поеха инициативата след първото техническо прекъсване в мача и напълно разгромиха съперничките си с 10 точки аванс в първия гейм. Втората част протече малко по-равностойно, но в края Лъвиците отново наложиха своето надмощие и я спечелиха с 25:20. В третия гейм последва отпускане в българските редици, от което се възползваха гъркините и взеха реванш за категоричния резултат от първия. Само в тази част българският наставник прибягна до смени, като вкара на терена три от резервните си състезателки. Инерцията на подопечните на Джовани Капрара продължи и в четвъртата част и те поведоха с 2 точки на първата служебна почивка. До втората обаче момичетата на Нешич, не само обърнаха резултата в своя полза, но и натрупаха цели 6 точки аванс. Това на практика предреши крайния изход от мача и българките спокойно го затвориха при 3:1 гейма. Топреализаторка на мача стана завърналата се в българския тим ветеранка Антонина Зетова. Тя завърши с 18 точки, всичките от атака при 64% успеваемост. Нейната съотборничка в италианския Деспар (Перуджа) Елица Василева добави 16 точки, а с 14 се отчете центърът Страшимира Филипова след 4 точки от блокада и 63% успеваемост в нападение. За гъркините най-много точки, 12, отбеляза Йеоргия Дзанакаки. За отбора в игра се появиха и две българки, които имат и гръцки паспорти. Евгения Василева бе титулярка и отбеляза 7 точки (1 ас, 6 атаки), а Изабел Иванова се появи като резерва във втория гейм и не записа точков актив. /БГНЕС