Финикс Сънс успяха да отбележат три точки в последните минути и да запишат победа със 115:106 у дома над настоящите шампиони на НБА Лос Анджелис Лейкърс, с което изравниха резултата в плейофните серии и запазиха надеждите си за титла. Сънс намериха сили да се преборят в тежката четвърта четвърт, за да постигнат втората си поредна победа и да изравнят сериите на 2-2. Амар Студамайър поведе балансираната атака на Финикс с 21 точки, а Чанинг Фрай отбеляза 14 точки и четири тройки, след като имаше само единуспешен удар от 20 в първите три мача. Звездата на Лейкърс Кобе Барайънт записа 38 точки и 10 асистенции, но Лейкърс останаха много назад, след като Сънс поведоха в последната четвърт след три тройки. /БГНЕС