Българският национален отбор по волейбол загуби с 1:3 гейма от Бразилия в първия си мач от тазгодишното издание на Световната лига. Мачът, който се игра в бразилския град Уберландия, бе първи за нас от група на "А" на турнира, като възпитаниците на Силвано Пранди започнаха отлично срещата и поведоха със 16:10 в първия гейм, преди да позволят на домакините да ги настигнат. Все пак добра блокада на Тошко Алексиев помогна за успеха ни в първия гейм с 25:22 след 30 минути игра. Вторият гейм обаче не се разви според очакванията на българските играчи и след 25 минути игра световните шампиони триумфираха с 25:20. Българите обаче могат да съжаляват за третия гейм, в който има предимство от две точки при 21:19, но допуснаха да загубят с 24:26. В четвъртия гейм българите се бориха достойно, но все пак отстъпиха с 23:25 и така загубиха с 1:3 гейма. Утре двата тима излизат във втори мач помежду си. /БГНЕС