Националният отбор на България по волейбол излиза днес в 15:30 часа срещу тима на Бразилия за втори мач от група "А" на Световната лига, който ще се играе в зала "Сабазиньо" в Уберландия (Бразилия). Вчера възпитаниците на Силвано Пранди започнаха фантастично срещу световния шампион, но в крайна сметка загубиха с 1:3 (25:22, 20:25, 24:26, 23:25). След тази първа среща България остава без точка, а "кариоките" вече имат 3 такива в актива си. Може би ранният начален час на мача - 9:30 часа местно време, даде отражение на качеството на играта на нашите момчета. Националите ни бяха слаби на посрещане, а от сервисa подариха цели 26 точки на съперника и направиха само 1 ас. Единствено блокадата ни беше на ниво, откъдето дойдоха 18 точки. Като цяло мачът започна добре за националите ни, което доведе и до спечелването на първия гейм. В следващите такива обаче българите бяха трагични. Осемкратните победители в Лигата се възползваха от проблемите в нашия отбор и с лек, насочен сервис тотално объркаха посрещането ни. Решаващ бе третият гейм, в който България поведе с 23:21, но загуби с 24:26. Резултати и класиране след първите мачове в предварителните групи на Световната лига по волейбол за мъже: Група "А": Бразилия - България - 3:1 (22-25 25-20 26-24 25-23) Република Корея - Холандия - 0:3 (23-25 21-25 20-25) Класиране: 1.Холандия 1 0 3:1 3 2.Бразилия 1 0 3:1 3 3.България 0 1 1:3 0 4.Република Корея 0 1 1:3 0