Мъжкият волейболен отбор на България загуби с 2:3 гейма от тима на Бразилия във втория мач от група "А" на Световната лига, който се игра в зала "Сабазиньо" в Уберландия (Бразилия), където вчера домакините спечелиха първия сблъсък с 3:1 гейма. Нашите момчета затвориха гейма на 26:24. За разлика от вчерашния първи гейм в днешният такъв бразилците започнаха с мощни атаки още в самото начало на частта, като до първото техническо прекъсване те ни водеха с 12:9. След това националите ни се стегнаха и се опитаха да догонят съперника в резултата и това стана при 18:18. До края на гейма двата отбора играха точка за точка. Българският тим успя да издържи на напрежението и в крайна сметка взеха своето, като затвориха частта на 26:24. За разлика от вчера, днес капитанът на българския национален отбор – Владимир Николов, игра на ниво, като реализира 7 точки, Теодор Тодоров - 4, Матей Казийски - 3, Теодор Салпаров (либеро) - 2 и Христо Цветанов - 1 точка. Възпитаниците на Силвано Пранди започнаха втората част доста мобилизирано и успяха да натрупат аванс от 3 точки - 9:6. След това домакините се събраха и се върнаха бързо в играта, като първо изравниха резултата, а после дръпнаха на "лъвовете" ни с 3 точки. Тази разлика "кариоките" поддържаха до 19:16, след което последваха множество грешки на нашите момчета и заслужена победа на домакините с 25:19. Третата част на мача беше повторение на втората такава. Националите на България отново поеха лидерството до 10-та точка, след което последваха поредица от грешки на нашите момчета от сервис и в защита. Това помогна на домакините не само да изравнят резултата, но и да поведат със 7 точки - 18:11. До края на гейма националите не успяха да подобрят играта си и бразилците се възползваха от това. Световните шампиони не дадоха и глътка въздух на националния ни тим, като направиха аванс от 10 точки и взеха частта с 25:15. В началото на четвъртата част домакините решиха бързо да приключат мача срещу нашите момчета и поведоха 8:5. Но тогава националите намериха "ключа" към успешната игра, като първо изравниха в резултата, а после дръпнаха с 2 точки - 13:11. Стабилната игра на възпитаниците на Силвано Пранди продължи и до края на частта, която стана притежание на българските национали с 25:22. Освен България и Бразилия в Група „А” на надпреварата са още отборите на Южна Корея и Холандия, които изиграха също своя първи мач помежду си. Европейците се поздравиха с чиста победа от 3:0 гейма и преди днешните двубои са лидери в потока.