Отборите на Уругвай и Франция си поделиха точките, след като завършиха при резултат 0:0 във втората среща от Група "А" на Световното първенство по футбол, която се игра на стадион "Грийн Пойнт" в Кейптаун. Първото най-сериозно положение в мача беше в 8-та минута, когато Франк Рибери изникна от нищото по левия фланг. Той преодоля Маурисио Викторино и пусна ниско центриране към наказателното поле на Уругвай, но техничния удар на Сидни Гову мина покрай левия страничен стълб на Муслера. В 11-та минута, Абу Диаби опита силата на своя удар, но повече затрудни публиката да улови топката, отколкото да тества уругвайския страж на Лацио. В 17-та минута на мача, Диего Форлан се опита да затрудни Уго Лорис от далечно разстояние, но удара му не попадна в целта, а в ръцете на френския страж. Йоан Гуркюф стреля от пряк-свободен удар в 20-та минута от много трудна позиция, но Муслера изби с мъка топката от горния ъгъл на вратата си. Франция продължи да натиска своя съперник. Сидни Гову центрира в 29-та минута към Никола Анелка, но бранителят на южноамериканците Викторино протегна крак и изчисти навреме коженото кълбо. Анелка имаше отново хубав шанс в 32-та минута, но в крайна сметка се оказа в засада. Форлан пък центрира в наказателното поле на "петлите" от доста далечно разстояние в 36-та минута, но френската отбрана се справи подобаващо. В самия край на първото полувреме, Гуркюф центрира от фаул, но Муслера се намеси за пореден път и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0. Възпитаниците на Реймон Доменек започнаха втората част по начина, по който играеха през цялата първата част. Гуркюф се опита да намери Анелка от фаул в 47-та минута, но голмайсторът не успя да се разпише и този път. В 53-та минута, Диеги Форлан свали топката на гърди и пробва своя удар от границата на наказателното поле, но стреля неточно. Жереми Тулалан също пробва своя удар в 56-та минута, но уругвайския вратар нямаше особени проблеми да предотврати опасността. Форлан имаше шанс да открие резултата в 65-та минута. Нападателят на Атлетико Мадрид изпълни технично пряк-свободен удар, но топката се озова в Лорис. Две минути по-късно, в 67-та минута, Лорис направи грешка, която можеше да се окаже фатална. Стражът изпусна топката след сблъсък с Луис Суарес, но Уилям Галас бе на мястото си и изчисти. В крайна сметка, японският рефер Нишимура свири фаул срещу вратаря на Лион. Форлан имаше уникален шанс да се разпише в 73-та минута. Луис Суарес подаде технично към нападателя на границата на наказателното поле на "петлите", но неговия удар мина на метър от страничната греда на Муслера. Николас Лодейро пък бе изгонен с директен червен картон в 81-та след опасно нарушение срещу Бакари Саня, но това не помогна на французите и в крайна сметка двата тима поделиха точките след нулево равенство. По-рано днес, в другия мач от групата домакина Южна Африка и Мексико направиха 1:1. /БГНЕС