Отборът на Южна Корея стана първият тим, който печели три точки на финалите на Световното първенство, след като Парк Джи-Сунг и компания сразиха Гърция с 2:0 в първия мач от Група "B". Възпитаниците на селекционера Хунг Юнг-Моо натиснаха съперника още от самото начало на мача, който се игра на стадион "Нелсън Мандела Бей" в Порт Елизабет. Юнг-Со Ли успя да открие резултата в полза на своя тим в 6-та минута. Азиатците получиха правото да изпълнят фаул почти от ъгловия удар по левия фланг на своята атака. Халфът на Селтик Сънг-Йенг Ки центрира към остро в наказателното поле на "елините", а там няколко гръцки бранители изгледаха как топката отива на далечната греда към бранителя на Кашима Антлърс Юнг-Со Ли, който засече кълбото в мрежата на слисания Александрос Цорвас. Играчите на Ото Рехагел не успяваха да организират своите атаки и не успяха да затруднят противниковите бранители, въпреки че започнаха срещата с доста атакуваща формация. Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 за Южна Корея, като корейците бяха по-добрия тим през първата част. Южните ни съседи опитваха да намерят пътя към вратата на Юнг Сунг-рионг, но нищо не се получаваше в тяхната игра. В 52-та минута пък блесна геният на звездата на южнокорейския тим Парк Джи-Сунг. Полузащитникът на Манчестър Юнайтед се възползва от груба грешка на гръцката отбрана, напредна сам и не остави никакви шансове на Цорвас, оформяйки крайното 2:0. От 17:00 часа е втория мач от групата, в който Аржентина среща тима на Нигерия. /БГНЕС