Волейболните ни национали бяха безкомпромистни срещу състава на Южна Корея в пореден мач от програмата на Световната лига. След като вчера българите се наложиха с 3:0, днес те отново наказаха съперниците си, като не ги оставиха да вземат и гейм. Отделните части завършиха съответно 22:25, 21:25 и 22:25. Родните ни волейболисти поведоха още в началото на мача. След три поредни точки, обаче, Корейците стигнаха до равенство 6:6. При първото техническо прекъсване възпитаниците на Силвано Пранди отново имаха предимство с 8:6. Последваха четири последователни точки за България, а след това и отлична атака на Матей Казийски от втора линия. Така България се откъсна на 5 точки при 14:9. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за националите ни. След това разликата отново се увеличи до пет точки - 20:15, но съперниците ни я стопиха до една точка при 21:20. Силвано Пранди взе прекъсване и даде наставления на момчетата си, които се оказаха правилните, защото българите спечелиха първия гейм с 25:22. Втората част също започна добре за нашите. 5:1, след което 6:2 и разликата от четири точки се запази и след първото техническо прекъсване - до 9:5. След това българите дръпнаха с още две точки преднина за 12:6. Същата се запази и до второто техническо прекъсване при 16:10. Волейболистите на Южна Корея намалиха до 16:14, но след това Владо Николов бе с основна заслуга за връщането на разликата от шест точки при 21:15. Корейците се приближиха и резултатът стана 22:19. Тогава в игра влезе Теодор Тодоров, който с отличната си игра помогна на отбора да стигне до 24:20. В крайна сметка геймът завърши при 25:21. В третата част Южна Корея се опъна на България, записвайки пет поредни точки. Така от 5:0, в полза на съперниците ни, резултатът при първото техническо прекъсване беше 8:4 отново в тяхна полза. Последваха четири поредни точки за българите, въпреки прекъсването, което взе наставникът на Южна Корея, и последва равенство 8:8. При второто техническо прекъсване България поведе с една точка - 16:15. Малко след това разликата се увеличи до 18:16. Владо Николов закара България само на две точки от победата при 23:20, но корейците намалиха до 23:22. До края на срещата съперниците на България не отбелязаха точка, а след атака на Владо Николов и аут на Хак-Мин Ким България спечели мача. Временно класиране: 1. Холандия - 9 точки 2. БЪЛГАРИЯ - 7 3. Бразилия - 5 4. Република Корея - 0 Спортни.бг