Бразилия започна с победа похода си на Мондиала, след като надделя с 2:1 над КНДР в среща от Група G на стадион "Елис Парк" в Йоханесбург. Фамозни изпълнения на Майкон и Елано през второто полувреме донесоха победа на Селесао, които започнаха срещата изненадващо тромаво. Северна Корея обаче също изненада противниците си, след като в самия край на мача Юн Нам Джи отбеляза попадение за КНДР, след асистенция на Тае Се. Още през първото полувреме севернокорейците заслужиха овации, след като застанаха равностойно на терена до "кариоките", а бразилците очевидно бяха подценили силите им. Втората половина на мача започна по съвършено различен начин, като Селесао малко по-малко започна да влиза във форма и логично се стигна до 55-та минута, когато Майкон изработи шедьовър, с който откри резултата за 1:0. Играчът на Интер бе изведен в дясно на наказателното поле от Елано и почти от аутлинията отправи феноменален удар, чийто фалц се оказа достатъчен, за да залъже стража на Северна Корея и да влезе във вратата, след като премина по гол линията. Последваха множество атаки от страна на бразилците, но вече много по-премерено и прецизно. Логично падна и втори гол за Селесао в 71-та минута, след чудесна асистенция на Робиньо, който изведе Елано пред вратата на противника и той с лекота отбеляза за 2:0. Минута след гола си Елано беше заменен от Дани Алвес. А изненадата на мача дойде в 89-та минута след гола на Юн Нам Джи. След победата си Бразилия излиза начело в група G, след като малко по-рано днес Кот Д'Ивоар и Португалия не успяха да излъчат победител и завършиха при нулево равенство. В следващия кръг Бразилия ще играе с Кот Д'Ивоар, а Северна Корея с Португалия. /БГНЕС