Отборът на Аржентина взе минимална победа с 1:0 над тима на Парагвай в последна среща от груповата фаза на южноамериканското футболно първенство Копа Америка, играна пред 38 000 зрители на стадион Метрополитано в Баркуйсимето. Така аржентинците завършиха на първо място в групата и на четвъртфиналите ще срещнат тима на Перу, докато парагвайците се изправят срещу Мексико. Домакините от Венецуела ще играят отново с Уругвай, а също така и Бразилия с Чили в другите четвъртфинални срещи. Наставникът на гаучосите Алфио Базиле бе решил да даде почивка на доста от използваните досега играчи. Младата звезда на Барселона Лионел Меси, Хуан Роман Рикелме, Хуан Себастиан Верон и Хавиер Масчерано почиваха. Ернан Креспо е контузен, а пък Диего Милито е наказан. От парагвайския тим отсъстваше Роке Санта Крус, който е голмайстор на отбора. През първото полувреме отборът на Аржентина имаше преимущество, но рядко създаваше проблеми на вратаря на Парагвай Алдо Бобадиля. Опасни удари отправиха Пабло Аймар, Карлос Тевес и Фернандо Гаго за гаучосите, докато единственото положение за парагвайците пропиля Салвадор Кабаняс. Шест минути след началото на второто полувреме Карлос Тевес пробва шут, който облиза десния страничен стълб, а три минути по-късно Родриго Паласио нацели напречната греда. В 67-та минута Алфио Базиле все пак реши да пусне две от основните фигури в отбора - Лионел Меси и Хавиер Масчерано, и само дванайсет минути след появата си на терена, донесоха победата на Аржентина. Меси проби от ляво, центрира в наказателното поле, където защитник изби топката в краката на Масчерано, който с техничен удар отбеляза за 1:0. До края на мача гаучосите задържаха коженото кълбо с множество подавания, аплодирани от феновете на стадиона, и не дадоха никакви шансове за гол на парагвайския тим. Колумбия надделя над САЩ с минималното 1:0 в предпоследна среща от предварителна група С. Колумбийците започнаха по-активно и резултатът не закъсня. В 15-та минута Хуан Камило Зунига проби от дясно и центрира в наказателното поле, където Хайме Кастрильон надскочи защитник на САЩ и с глава намери мрежата - 1:0. Десет минути преди края на първото полувреме Уго Родалега се измъкна от защитата и нахлу в пеналтерията, където бе спънат от вратаря на американците Брад Гузан и съдията Мануел Андарсия от Венецуела посочи бялата точка. Потърпевшият изпълни дузпата, която бе спасена от Гузан. През второто полувреме двата отбора не успяха да създадат нито едно чисто голово положение, като може да се отбележи единствено изгонването на колумбийския вратар Робинсон Запата в 86-та минута за забавяне на играта. Така Колумбия и САЩ напускат Копа Америка, като янките завършват на последното 12-то място от всички участници. Нетинфо