Чили стартира с победа на Световно първенство за първи път от домакинството си на шампионата през 1962 година, след като победи Хондурас с 1:0 в първата среща от Група "Н" на Мондиала в ЮАР. Чилийците започнаха офанзивна игра още от самото начало на мача, като Фернандес почти стигна до попадение от пряк свободен удар, но топката мина само на сантиметри от напречния стълб на вратата. Минути по-късно и Видал опита от далечен удар, но Ваядарес успя да улови топката. В 34-та минута Чили успя да поведе след гол на Босежур, който успя да довкара центрирана отдясно топла от Исла. През втората част отбора на Чили продължи да бъде по-активния тим на терена. Тимът на Марсело Биелса имаше още няколко възможности за попадение и в крайна сметка успя в 76-та минута, когато Хорхе Валдивия отбеляза, но голът беше отменен, заради засада. До края на мача Чили продължи с набезите си и пропусна доста възможности да увеличи резултата. Независимо от това чилийците не допуснаха символичните домакини от Хондурас да ги притесняват и сравнително спокойно стигнаха до успех в откриващия си мач на Мондиала. Малко по-късно днес в 17:00 часа българско време ще се състои и другия двубой от групата между Испания и Швейцария. БГНЕС