На стадион "Сокър Сити" в Йоханесбург отборът на Аржентина води на почивката на Южна Корея с 2:1. Първият удар към вратата на Южна Корея дойде в четвъртата минута чрез Ди Мария и мина встрани от вратата. Стигна се и до 16-ата минута на срещата, когато грешка в отбраната на Корея при центриране на Меси от свободен удар заблуди Парк Чу Юн и той си отбеляза автогол. Корейците отвърнаха с контраатака, но тя беше неуспешна. В 23-ата минута Бурдисо замени Валтер Самуел, който получи контузия. Пет минути по-късно бомбен удар на Карлос Тевес от пряк свободен удар мина малко над напречната греда. Нарушението довело до прекия свободен удар беше извършено срещу Меси. В 33-ата минута Аржентина вкара и втори гол. Бурдисо намери Гонзало Игуайн и той прониза с глава за втори път стража на Южна Корея. Седем минути по-късно удар на Анхел ди Мария беше отразен по великолепен начин от вратаря на корейците Джун Сун Йон. В 44-ата минута Лионел Меси направи за смях отбраната на Южна Корея и елегантно се опита да вкара трети гол, но ударът му мина встрани от вратата. Лий Чу Йонг намали резултата в 45-ата минута, след като Демикелис сбърка и позволи на футболиста в червена фланелка да прониже вратата на Ромеро.