Сърбия води с 1:0 на полувремето, а Германия играе с човек по-малко. Мирослав Клозе се оказа грешникът за немците, а Милан Йованович - героят за "орлите". Първото по-опасно положение се случи в 7-ата минута. Лукаш Подолски от воле намери топката край дъгата, но силният му шут профуча покрай дясната греда на вратаря Владимир Стойкович. В 11-ата минута при идентична атака в другата половина Милош Нинкович стреля от въздуха след центриране на Красич, но също не намери целта. Цели четири жълти картона показа испанският рефер Алберто Ундиано Маленко само за 20 минути. Сред ранно предупредените са Мирослав Клозе и Сами Кедира от Германия и Бранислав Иванович и Александър Коларов от Сърбия. Чак в 33-ата минута немският страж Нойер бе отново притеснен. Коларов стреля опасно от фаул, но не успя да намери целта. За нарушението декориран в жълто бе и Филип Лам. Малко по-късно Мирослав Клозе направи излишен фаул в средата на терена, получи второ официално предупреждение и пое преждевременно към съблекалните, оставяйки Германия с човек по-малко. Сърбите се възползваха бързо от създалата се ситуация и откриха чрез Милан Йованович в 38-ата минута. Той получи пас от Жигич и без колебание разстреля Нойер почти от упор. Секунди преди почивката Германия имаше невероятна ситуация за изравняване на резултата. Разбъркване в сръбското наказателно поле доведе до мощен изстрел на Сами Кедира, рикоширал в напречната греда. Отскочилата топка бе близо до Мюлер, който опита задна ножища. Тогава последна преграда пред гола се оказа Коларов, който изчисти от голлинията. Това бе и последният интересен епизод за първата част.