Англия направи скучно 0:0 срещу Алжир във втория си мач от група "С" на Мондиала, игран на стадион "Грийн Пойнт" в Кейптаун, с което вгорчи максимално рождения ден на наставника си Фабио Капело, който днес става на 64 години. Двата тима досега не се бяха срещали на международната сцена. Англия започна с Дейвид Джеймс на вратата, а Гарет Бари се възстанови от контузията си и също бе сред стартовите единайсет. Вратарят на Славия Райс Мболи пък бе на вратата на Алжир, заменяйки Хауши. От англичаните се очакваше да се реваншират за слабата игра в първия си мач срещу САЩ, завършил 1:1, докато Алжир гарантираше, че ще играе по-нападателно от първата си среща на Мондиала, която загуби нещастно от Словения с 0:1. Мачът обаче започна спокойно, като се забелязваше колко добре е подреден тима на Алжир, който не позволяваше на англичаните да организират опасни атаки. В 16-та минута Джерард стреля над вратата след пас на Ленън. Последваха обаче силни минути за Алжир, които задържаха повече топката, но не можеха да стигнат до удар към Джеймс. В 30-та минута пък Мболи се намеси добре, след като улови изстрел на Джерард от границата на наказателното поле. Мболи се представи добре и три минути по-късно, когато хвана удар на Лампард. Алжир отговори с опасен удар на Зиани от около 25 метра, който обаче мина покрай дясната греда на Джеймс. Треньорът на англичаните Фабио Капело, който бе рожденик днес, пък не преставаше да крещи и остана много недоволен от някои отсъждания на рефера Ирматов. През втората част Англия излезе по-мобилизирана, с мисъл за победа, но голът така и не падаше. В 55-та минута Джерард направи детинска грешка, след като напредна отдясно и вместо да подаде към тримата си свободни съотборници, намери единственият алжирски защитник, който бе покрай него. Качеството на футбола в тази среща пък трудно можеше да покаже, че това е мач от Световното първенство. В последните минути англичаните наистина натиснаха съперника си, но почти всеки път топката срещаше тялото на защитник на Алжир след удар на играч на "трите лъва". Така без особени трудности Алжир стигна до точката в мача, а Англия постави под сериозна въпросителна класирането си в следващата фаза. Освен това, англичаните разочароваха с играта си, предвид мненията, че това е най-добрият състав, който Фабио Капело може да извади. Начело в групата остава Словения с четири точки, пред САЩ и Англия с по две, а Алжир е на дъното с една. В последните мачове Англия ще играе срещу Словения, докато Алжир се изправя срещу САЩ. БГНЕС