Лидерът в шампионата МоtoGP Хорхе Лоренсо с "Ямаха" спечели пол-позишън за състезанието за Голямата награда на Великобритания, а големият му конкурент Дани Педроса с "Хонда" падна от мотора и си и бе откаран от линейка. Лоренсо, който е фаворит за световната титла, след като Валентино Роси счупи крака си в домашното състезание в Италия преди две седмици, спря хронометрите на 2:03:308 мин. Това бе първи пол-позишън за 23-годишния испанец в петте състезания през този сезон и общо десети в кариерата му. Така той е в отлична позиция да увеличи преднината си от 25 точки на върха в класирането. Французинът Ранди Де Пуние остана втори, въпреки катастрофата си в последната обиколка. Дани Педроса, който нарани и двете си колена при падане от мотора си пък ще е трети в стартовата решетка, стига изобщо да участва в състезанието. /БГНЕС