Испания очаквано се наложи над Хондурас с 2:0 в мач на група Н, игран на стадион "Елис Парк" в Йоханесбург, а героят на мача Давид Вия пропусна да отбележи първия хеттрик за Мондиала. "Ла Фурия" не започнаха добре кампанията си на световното първенство, след като загубиха първия си мач от групата срещу Швейцария, но в днешната битка не оставиха много възможности на южноамериканските си съперници и очаквано победиха. Испанците започнаха с офанзивата си от самото начало на мача и още в 5-та минута Фернандо Торес имаше възможност да открие резултата, но след подаване от Давид Вия стреля право в ръцете на Ваядарес. Две минути по-късно и Вия стреля неуспешно като топката удари гредата. Атаките на испанците не спряха и в 17-та минута падна първия гол за иберийците дело на Давид Вия, който проби отляво и стреля в далечния горен ъгъл на хондураската врата. До края на полувремето тимът на Висенте дел Боске имаше възможност да удвои и утрои резултата си, но атаките на Испания останаха без гол. Вторият успех на "Ла Фурия" дойде само шест минути след началото на втората половина на мача, като отново Давид Вия се изяви и вкара гол в 51-та минута след асистенция на Хесус Навас. В 60-та минута Вия имаше възможност да отбележи хеттрик, след като японския рефер отсъди дузпа в полза на Испания, но играчът на Барселона не успя да отбележи от бялата точка и би в аут. Асът на Ливърпул Фернандо Торес не успя да зарадва многобройните си привърженици със запомняща се игра, след множеството си пропуски и в 70-та минута бе заменен от Хуан Мата. До края на мача Давид Вия имаше няколко възможности да отбележи хеттрик, но независимо от двата пъти, в които остана на практика сам срещу вратаря Вия не успя да запише трето попадение в срещата сякаш бе урочасан за трети гол. След победата Испания се изравни с Швейцария, които са с три точки, докато Хондурас остава засега с нулев актив, а Чили е водач в групата с шест точки. В следващия кръг Ла Фурия ще играе срещу Чили, а Швейцария ще се срещнат с Хондурас. /БГНЕС