Нападателят на Аякс Луис Суарес реализира двете попадения, с които Уругвай победи Южна Корея с 2:1 на стадион "Нелсън Мандела Бей" и така успя да стане първия тим, който се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Южна Африка. Южнокорейският тим можеше да открие резултата още в 5-та минута, когато Чун Юн Парк стреля отлично от пряк-свободен удар от около 25 метра, но удара му мина покрай построената стена от уругвайския тим и срещна дясната греда на Фернандо Муслера. Лошата игра на отбраната на Южна Корея и несигурността на стража Сунг-Рьонг Джунг позволиха на Уругвай да поеме контрол над мача. Възпитаниците на Оскар Табарес поведоха в 8-та минута чрез звездата на Аякс Луис Суарес, който заби 12-то си попадение с екипа на своята родина. Нападателят на Палермо Единсон Кавани пусна топката на левия фланг към Диего Форлан, той излъга корейски играч и центрира топката на далечната греда, където Суарес не сгреши за 1:0. Суарес можеше да вкара втори гол в 38-та минута, но кълбото попадна в ръцете на Сунг-Рьонг Джунг. Корейският тим отговори с удар от далеч на Ча Ду-Ри, но той излезе в аут. Тимът на Южна Корея се съвзе от шока след гола и започна да владее много повече топката, което доведе до изравнителен гол в 68-та минута. След центриране от фаул, защитата на Уругвай не можа да изчисти топката, тя попадна на главата на Чунг Юн Ли и той я вкара във вратата на съперника, покрай излезлия напред Муслера. В 80-та минута обаче блесна отново гения на Суарес, който вкара третия си гол в четирите мача на Уругвай на Мондиала. Нападателят на Аякс си поведе топката на границата на наказателното поле на корейците след изпълнен корнер, стреля технично с десния крак на далечната греда, топката се удар в страничния стълб и се оплете в мрежата на Южна Корея за крайното 2:1. Уругвай стана първият четвъртфиналист на Световното първенство и ще играе в следващия кръг с победителя от мача САЩ - Гана. "Янките" и "черните звезди" излизат тази вечер от 21:30 часа във втория четвъртфинал от програмата на Мондиала, като победителят от този сблъсък ще срещне Уругвай на 2 юли в Топ 8 на шампионата. /БГНЕС