Българският национален отбор по волейбол победи Южна Корея с 3-0 (25:23, 25:20, 25:16) гейма в първия двубой от поредицата домакински мачове от Световната лига по волейбол. Срещата във Варна не започна добре за българите, които бяха в мача с азиатците без Владо Николов, който получи почивка, заради леко възплание на сухожилие в рамото. Корейците поведоха шокиращо с 1-6, а на първото техническо прекъсване водеха с 3-8. Българите обаче подобриха играта си и намалиха резултата на 14-16 на второто прекъсване. Постепенно, "трикольорите" наложиха познатото си темпо на игра, изравниха на 19:19 и в крайна сметка затвориха гейма на 25:23 след отлично отиграване на Тодор Алексиев. Окрилени от успеха в първата част, Матей Казийски и компания поведоха с 8:5 на първото прекъсване във втория гейм, а на второто вече водеха с пет точки - 16:11. Страхотната блокада на Виктор Йосифов и добрите атаки на нашия тим доведоха закономерно до спечелването на втория гейм от страна на България - 25:20. Нашите национали дръпнаха още от самото начало и на третия гейм, а на първото техническо прекъсване водеха с 8:4. Българите, които водеха с 16:10 на второто прекъсване, нямаше как да изпуснат голямата преднина, които бяха направили, спечелиха гейма с 25:16, а с това взеха и мача с 3-0. В другия мач от групата, Бразилия победи Холандия като гост с 3-1 гейма. Утре е втората среща между България и Южна Корея, отново във Варна. /БГНЕС