Българският национален отбор победи с 3:1 съставът на Южна Корея и във втория си домакински мач от Световната лига. В мача от група А, изигран в Двореца на културата и спорта във Варна, възпитаниците на Силвано Пранди надделяха над съперниците си с 3:1 (31:29, 25:21, 22:25 и 25:23) гейма, като по този начин спечелиха още три важни точки за класирането в групата, в което в момента се намираме на второ място с еднакъв брой точки с тима на Бразилия. Мачът започна добре за българите. След отличното представяне на Цецо Соколов националният ни тим водеше с 8:6 при първото техническо прекъсване. Последва изравняване при 9:9 и когато корейците поведоха с две точки при 10:12 наставникът на българите Силвано Пранди поиска прекъсване. Южна Корея продължи да увеличава разликата и Пранди поиска втори тайм аут при 11:15. Разликата се запази и до второто техническо прекъсване при 12:16. Българите успяха да стопят до 15:17 и тогава Чи-Йон Шин поиска прекъсване за неговия отбор. Същата разлика се запази до 20:22, но тогава "лъвовете" изравниха и започна борбата за спечелване на гейма. След общо пет гейм бола за нашите момчета, те успяха да спечелят тази първа част с 31:29 след 35 минути игра. Вторият гейм започна не дотам добре за родните ни спортисти. При 2:5 в полза на гостите Силвано Пранди поиска тайм аут, след което българите изравниха при 6:6. Резултатът на първото техническо прекъсване бе в тяхна полза - 7:8. При 12:11 "трикольорите" си върнаха водачеството, след което отново настъпи изравняване при 14:14. На второто техническо прекъсване отново съставът на Южна Корея бе водещ с 15:16. Малко след това българите поведоха с 20:17. До края на гейма корейците спечелиха четири точки, а възпитаниците на Силвано Пранди го затвориха с 25:21. В третия гейм двата тима играха точка за точка до 5:5. Българите поведоха с две точки при 7:5, но до 11:10 азиатците успяха да намалят разликата. Тогава наставникът на "лъвовете" поиска тайм аут. Настъпи изравняване при 13:13 и тогава Методи Ананиев влезе на мястото на Тодор Алексиев. Южна Корея се мобилизира и при второто техническо прекъсване водеше с 14:16. Тогава съдията на срещата Виктор Марко даде два жълти картона на корейски състезатели за оспорване на съдийските решения. Така автоматично бяха отсъдени и две точки в полза на България. Отново Южна Корея изравни при 19:19, след което поведе с 19:20. В крайна сметка в тази трета част гостите стигнаха до първия спечелен гейм за тях във Варна при 22:25. България започна убедително четвъртия гейм. След добрите изяви на Николай Николов и Цветан Соколов родните ни спортисти поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. За малко Корея се върна като лидер след четири последователни точки. Изравняването дойде при 13:13, след което нови четири точки направиха резултата 14:17. При 19:19 резултатът бе отново равен, а България отново излезе напред при 22:21. Южна Корея продължи натиска си и отново се стигна до изравняване при 23:23. Виктор Йосифов стигна до първия мач бол, а победната за тима ни точка настъпи след грешка на корейците. Ето и съставът на България: Андрей Жеков, Матей Казийски, Цветан Соколов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро и старши-треньор: Силвано Пранди За Република Южна Корея играха: Сун-Мин Мун, Тае-Вун Чой, Хак-Мин Ким, Хи-Жин Ко, Йо-Хан Ким, Хюн-Йон Ха - О-Хюн Йео-либеро със старши-треньор: Чи-Йон Шин. Спортни.бг