Роджър Федерер направи поредната крачка към петата си поредна титла на "Уимбълдън". Швейцарецът победи Хуан Карлос Фереро със 7:6 (2), 3:6, 6:1, 6:3 и се класира за полуфиналите. Двубоят днес започна при резултат 5:5 в първия сет, след като вчера бе прекратен поради дъжда в Лондон. Федерер спечели първата част след тайбрек, но подходи малко несериозно към втория сет и резултатът бе изравнен. Последва увеличаване на оборотите от страна на световния номер 1 и испанският му съперник взе четири гейма до края на срещата. Победата на Роджър бе убедителна, въпреки че се виждаше, че той не играе на максимум от възможностите си. Федерер постигна шеста поредна победа и общо осма срещу Фереро, който има три успеха в двубоите между двамата, като последният бе през 2003 г. Днес Роджър за първи път загуби сет от финала срещу Надал миналата година. Той ще играе на полуфиналите на турнир от Големия шлем за 13-и пореден път. Швейцарецът вече има 52 поредни победи на трева и 33 поредни успеха на "Уимбълдън".