Германският национален отбор по футбол изнесе футболна лекция на Аржентина, победи "гаучосите" с 4:0 и се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол в Южна Африка. "Маншафта" успя да шокира своя съперник пред погледа на канцлера Ангела Меркел още в 3-та минута, когато младата звезда на германския футбол Томас Мюлер откри резултата на стадион "Грийн Пойнт" в Кейптаун. Бастиан Швайнщайгер центрира опасно от пряк-свободен удар, Мюлер се отскубна от Николас Отаменди и с глава не остави никакъв шанс на стража на "гаучосите" Серхио Ромеро. Лукас Подолски опита силата на своя удар в 13-та минута, но топката се удари в играч на Аржентина и излезе в ъглов удар, от който не последва нищо опасно. Само минута по-късно, южноамериканците отговориха с опасно положение, дело на Гонсало Игуаин, но нападателят на Реал Мадрид не успя да овладее топката след опасен пробив на Анхел Ди Мария. В 24-та минута, Томас Мюлер влезе опасно в наказателното поле на аржентинците и подаде към Мирослав Клозе, но таранът на Байерн Мюнхен стреля в аут от точката на дузпата. В 37-та минута Аржентина успя да изравни чрез Игуаин, но четирима играчи на Марадона бяха в засада и попадението бе отменено. Германия пък можеше да поведе с 2:0 първо след шут на Подолски, а след това чрез изстрел на Мюлер, но резултатът се запази на полувремето. Аржентинският тим започна много агресивно втората част и още в 48-та минута доста опасен шут на Ди Мария профуча покрай вратата на Мануел Нойер. Карлос Тевес пък стреля от около десетина метра в 55-та минута, но неговия удар се отби в главата на високия Пер Мертезакер. Нападателят на Манчестър Сити се опита да притесни отново Нойер в 62-та минута, но Филип Лам и останалата част от германската защита бяха отново на ниво. Мирослав Клозе обаче направи 2:0 в 67-та минута. Бърза атака на Германия се разви през средата на терена, Томас Мюлер падна на земята, но успя да пусне по левия фланг към Подолски. Звездата на ФК Кьолн подаде паралелно на голлинията към Мирослав Клозе и голмайсторът записа своя гол номер 13 на Мондиал в 100-ия си мач с екипа на "маншафта". Бастиан Швайнщайгер отново показа невероятните си футболни качества в 76-та минута. Халфът на Байерн Мюнхен навърза четирима играчи на съперника по левия фланг, пусна към Арне Фридрих в наказателното поле и новото попълнение на Волфсбург реализира първото си попадение с националния екип за 3:0. Клозе вкара втория си гол в мача в 89-та минута за крайното 4:0, когато засече от воле "ювелирно" центриране отляво на Месут Йозил. Аржентинците се опитваха да направят нещо по-агресивно, но в крайна сметка Германия не им остави никакъв шанс, спечели мача и стана третия полуфиналист на Мондиал 2010. За съжаление на германците, Томас Мюлер получи втори жълт картон и няма да може да играе в следващия мач. Бундестимът ще срещне в битка за място на финала победителя от последния четвъртфинал, в който на терена тази вечер излизат тимовете на Испания и Парагвай. БГНЕС