Левски загуби с 0:1 от носителя на купата на Кипър Аполон Лимасол в предпоследната си контрола в Австрия. Мачът обаче беше прекратен след първото полувреме заради неразбирателство между спортно-техническите щабове на двата отбора. От Левски се разбраха с главния съдия на мача изгоненият малко преди почивката Веселин Минев да бъде заменен, но от Аполон се противопоставиха. От ръководството на "сините" прецениха, че няма смисъл да играят цяло полувреме с човек по-малко и отказаха да довършат мача, а вместо това старши треньорът Ясен Петров заведе футболистите на съседно игрище за двустранна игра. Двубоят започна по-добре за Аполон. В петата минута след изпълнение на корнер пред вратата на Софронис Августи лимасолци хванаха неподготвена отбраната на Левски със скоростна контрааката през центъра и кипърският национал Андреас Авраам реализира с плътен диагонален удар по тревата, който мина между краката на Йордан Милиев и на Мустафа Бангура и влетя в левия ъгъл на Георги Петков. В 12-ата минута Гара Дембеле изведе зад гърба на защитата по дясното крило Даниел Младенов, който нахлу в наказателното поле и потърси комбинация с Христо Йовов вместо да отправи директен удар към вратата. Йовов засече, но топката беше блокирана от защитник на съперника. След изпълнението на корнера Йовов подаде към Младенов, който стреля, но Августи изби с крак от голлинията. След четвърт час игра Йордан Милиев получи шанс да изравни. Той засече с глава от малкото наказателното поле центриране от корнер на Жоазиньо, но топката профуча над гредата. В средата на полувремето Жоазиньо проби от ляво и пусна отличен пас към Владимир Гаджев, който от малкото наказателно поле не успя да отклони в опразнената врата. Малко по-късно след късо изпълнение на фаул Йовов пусна към Жоазиньо и бразилецът отправи хубав удар към вратата, но вратарят на Аполон изби с мъка. След половин час Милиев спря пробив на Алдо Адорно с непозволени средства в наказателното поле и беше отсъдена дузпа. Петков обаче прояви страхотен рефлекс и изби удара на Авраам в долния ляв ъгъл. В 37-ата минута след съприкосновение между Минев и капитана Даниел Кинтерос съдията посъветва треньорския щаб на "сините" да замени левия защитник, за да не му покаже червен картон. Докато приготвящият се за смяната Телкийски загряваше, Минев получи втори жълт картон, тъй като не напусна незабавно терена и Левски доигра полувремето с човек по-малко. На почивката левскарите поискаха да довършат мача с пълен състав, но от Аполон отказаха, въпреки че "сините" получиха разрешение от съдията. Това стана и причина за отказа на Левски да довърши срещата. Спортни.бг