Номер 1 в световната ранглиста и победител в предишните четири уимбълдънски турнира Роджър Федерер ще играе утре на финала с Рафаел Надал. В случай на успех Федерер ще изравни рекорда на легендарния швед Бьорн Борг от пет поредни победи в Уимбълдън от 1976 до 1980-та година. Французинът Ришар Гаске имаше своя шанс в първия сет, който бе много оспорван до 5:5 гейма. Но Федерер бе по-точен при всички важни топки. В останалите два сета швейцарецът нямаше проблеми и мачът завърши за по-малко от два часа. Така 25-годишният Федерер постигна 53-та последователна победа на тревни кортове и утре ще се опита да спечели своята 11-та титла на турнир от Големия шлем, с което също ще се изравни с Бьорн Борг. Поставеният под номер 2 в основната схема на турнира испанец Надал също се класира за финала, след като Новак Джокович се отказа в третия сет. Сръбскиият тенисист Джокович имаше два маратонски мача - с австралиеца Лейтън Хюит и с Маркос Багдатис от Кипър. Освен това Джокович изигра 10 тайбрека от началото на турнира в Уимбълдън. В петък след четвъртфиналния мач с Багдатис сръбският тенисист се оплакваше от болки в ханша. Днес по време на срещата си с Надал сръбският тенисист отново имаше проблеми. Въпреки умората и болките Джокович успя да спечели първия сет, но във втория сет вече изчерпването на физическите сили на младия сръбски тенисист бе очевидно. Така Рафаел Надал без проблеми се класира за финала и това ще бъде неговият четвърти финал от Големия шлем през последните две години. Ако в утрешния финал Рафаел Надал победи, той също ще изравни рекорд на Бьорн Борг - спечелил Ролан Гарос и Уимбълдън в една година /Бьорт Борг победи в Ролан Гарос и Уимбълдън през 1980-та година. Утрешният двубой на Централния корт между двамата най-добри тенисисти в света в последно време Роджър Федерер - Рафаел Надал е повторение на миналогодишния финал на Уимбълдън, в който победи швейцарецът.