Отборът на Бразилия разгроми тима на Чили с 6:1 във втора четвъртфинална среща от южноамериканското футболно първенство Копа Америка, играна пред обидно малко зрители за мач на петкратния световен шампион - 25 000 зрители, на стадион Луис Рамос в Пуерто Ла Крус. Така селесао се класира на полуфинал, където ще спори за място на финал с отбора на Уругвай, който надви тима на Венецуела с убедителното 4:1. Още в осмата минута Вагнер Лав бе близо до гола, след като отправи силен удар, който мина на сантиметри от страничната греда. Малко по-късно отново нападателят на ЦСКА Москва излъга защитник, но останал сам срещу вратаря Клаудио Браво не намери очертанията на вратата. В 16-та минута кариоките откриха резултата чрез Жуан. Бившият съотборник на Димитър Бербатов в Байер Леверкузен се възползва от центриране на Робиньо от ъглов удар и с глава прати топката в мрежата за 0:1. Натискът на селесао продължи и в 23-та минута Жулио Баптища удвои преднината на своя тим, след като получи пас от Вагнер Лав и прати коженото кълбо в обратния ъгъл на Клаудио Браво - 0:2. Пет минути след това резултатът стана класически след попадение на Робиньо. Полузащитникът на испанския шампион Реал Мадрид направи самостоятелен пробив и отбеляза с удар от границата на наказателното поле за 0:3. Още в началото но второто полувреме - 50-та минута, Робиньо покачи на 0:4. Жилберто центрира от дясно, Вагнел Лав и Клаудио Браво се разминаха с топката и голмайсторът на кариоките отбеляза на празна врата втория си гол в мача и шестия в турнира. В 68-та минута преднината на бразилците стана разгромна, след като Жосуе отбеляза нов гол във вратата на Чили. Жулио Баптища отправи удар с глава, който бе париран от Клаудио Браво, но при добавката полузащитникът бе безпощаден - 0:5. Седем минути по-късно Умберто Суасо отбеляза почетното попадение за символичните домакини. Техничният нападател вкара красиво попадение, след като мушна топката между краката на защитник и след това прехвърли Александър Дони за 1:5. Шест минути преди края на мача Вагнер Лав вкара шести гол във вратата на Клаудио Браво, а с това попадение и оформи крайния резултат 1:6. Уругвай надделя над Венецуела с убедителното 4:1 в първа четвъртфинална среща от южноамериканското футболно първенство Копа Америка, играна пред 42 500 зрители на стадион Пуебло Нуево в Сан Кристобал и се класира за следващата фаза на турнира. Защитникът на българския Литекс Алехандро Сичеро отново бе сред титулярите за тима на домакините на първенството, като игра цял мач. И двата отбора започнаха много активно мача. Още в първата минута нападателят на Уругвай Диего Форлан се озова на стрелкова позиция, но Рени Вега спаси. Малко по-късно отново Форлан опита удар след пас на Кристиан Родригес. В 30-та минута и домакините имаха шанс, но шут на Хуан Аранго бе париран от Фабиан Карини. Голмайсторът на урусите Диего Форлан откри резултата в 38-та минута. Нападателят бе изведен зад венецуелската защита от Андрес Скоти и хладнокръвно преодоля Рени Вега за 0:1. Радостта на уругвайските футболисти обаче бе кратка, тъй като само три минути след това домакините изравниха. Хуан Аранго отправи бомбен шут от пряк-свободен удар, който влетя в горния десен ъгъл на вратата на Карини - 1:1. Десет минути след началото на второто полувреме удар на Максимилиано Перейра мина на сантиметри от станичната греда след красива триходова комбинация, минала още през Диего Форлан и Алваро Рекоба. В 65-та минута урусите стигнаха до второ попадение. Полузащитникът на ръководения от Христо Стоичков Селта - Пабло Гарсия получи пас от Хорхе Фусиле на дъгата на наказателното поле и с техничен удар прати топката в сглобката на вратата - 1:2. Три минути преди края на редовното време Кристиан Родригес реши всичко в мача. Диего Форлан подаде на полузащитника, който излъга защитник на Венецуела и със силен шут прати коженото кълбо в мрежата за 1:3. В даденото от главния съдия Карлос Чандия от Чили триминутно продължение Диего Форлан оформи крайния резултат с втория си гол в мача - 1:4.