Отборът на ЦСКА имаше леки проблеми с Ком-Миньор, но в крайна сметка спечели с 5:1 днешната контролна среща, която се игра на "Царско село". "Армейците" успяха да поведат с 1:0 още във 2-та минута, когато след едно разбъркване в наказателното поле на гостите, Маркиньос овладя и подаде на Павел Виданов успоредно на голлинията, а бранителят не сгреши с глава, реализирайки първото попадение в срещата. Тонев увеличи резултата на 2:0 в 53-та минута, след като бе точен след плътен удар от около 25 метра. Резултатът стана класически в 59-та минута. Галчев центрира опасно, играчите на Ком-Миньор не успяха да направят изкуствена засада и Руи Мигел отклони топката в мрежата на съперника за 3:0. Непокритият Томи Костадинов реализира за 4:0 в 65-та минута, след като младокът успя да довкара лошо избита топка след опасен удар на Руи Мигел. Костадинов вкара второто си попадение в срещата с глава в 83-та минута за 5:0, а гостите успяха да намалят за крайното 5:1 след едно разбъркване в наказателното поле на столичани в 85-та минута чрез Колев. Междувременно стана ясно, че ЦСКА ще представи официално отбора си за новия сезон на 22 юли на Националния стадион "Васил Левски" в контролна среща с Олимпиакос (Кипър). /БГНЕС