Отборът на Литекс премина с лекота теста си през Подгорица, побеждавайки Рудар с 4:0 в мач-реванш от втория предварителен кръг на Шампионската лига. "Оранжевите" се класират за следващата фаза с общ резултат 5:0, след като спечелиха първия двубой с 1:0. Утре вечерта Ивелин Попов и компания ще научат срещу кого ще играят в третия предварителен кръг на Шампионската лига - Жилина или Биркиркара. Мачът в Подгорица започна в бързо темпо. Домакините играха с голямо желание, но не им достигна класа да се противопоставят на Литекс. Първото положение бе за черногорците. В 9-ата минута Ранджелович бе оставен в удобна позиция пред Галато, като силния му удар излезе в аут. Литекс откри резултата в 28-ата минута. Том центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Нифлор бе заел добра позиция и с глава прати топката в мрежа. Шампионите решиха всичко в 39-ата минута. Небойша Йеленкович отбеляза фантастичен гол с шут от 30 метра. Второто полувреме очаквано премина под диктовката на Литекс. Футболистите на Ангел Червенков правеха каквото си поискат, докато домакините не знаеха къде се намират. Том направи голям пропуск в 70-ата минута. Ивайло Петков го изведе сам срещу Раданович, но бразилецът реши технично да го прехвърля и сбърка. Само четири минути по-късно обаче резултатът стана класически. Ивайло Петков отне топката в центъра и изведе Георги Миланов сам срещу Раданович. Талантът стреля технично покрай вратаря, но топката срещна гредата. Притичалият Флорин Брату обаче прати топката в мрежата, разписвайки се за първи път в официален мач с екипа на Литекс. Малко след това Георги Миланов за втори път можеше да отбележи, но вратарят Раданович извади неговия шут. В даденото от рефера продължение Флорин Брату отбеляза втория си гол в мача. Румънецът засече центриране на Георги Миланов отляво. /БГНЕС