Българският национален отбор по волейбол за жени се класира за финала в Европейската лига. Възпитаничките на Драган Нешич се наложиха изключително драматично над Турция с 3:2 гейма (25:19, 25:17, 11:25, 23:25, 15:13) във втория полуфинал, игран тази вечер в столицата Анкара. Националките ни започнаха по възможно най-добрия начин срещата и набързо поведоха с 2:0 на гейма. След като взехме първите две части с 25:19 и 25:17, допуснахме отпускане в нашето поле и загубихме третия гейм с 11:25. Четвъртият гейм бе равностоен, но приключи с успех за Турция с 25:23. Южните ни съседки се възползваха от зачестилите грешки на българките и успяха да изравнят геймове до 2:2, с което да върнат интригата в мача. Екзалтираните фенове в турската зала заредиха до максимум своите любимки с бурната си подкрепа, а туркините от своя страна върнаха самочувствието си и започнаха да затрудняват максимално момичетата на Драган Нешич. В тайбрека при 6:7 за Турция, нашите допуснаха поредица от грешки и резултатът стана 6:12 в полза на Турция. С невероятен отборен дух и последователност в играта българските волейболистки стигнаха до пълен обрат. С блестящи изяви в защита блесна капитанката на отбора Ева Янева, а финален блок на Страши Филипова ни изпрати на финала в Анкара след крайното 15:13 в тайбрека. Така за първи път в своята история, "лъвиците" ще излязат на финал в престижната надпревара, даваща право на участие в Гран при. В последния сблъсък в Анкара нашите ще се изправят срещу тима на Сърбия, който миналата седмица ни победи на два пъти в Габрово. Мачът е утре от 20:00 часа българско време. Финален турнир в Европейската лига по волейбол за жени, който се провежда в Анкара: полуфинали: Турция - България - 2:3 (19:25 17:25 25:11, 25:23, 13:15) Израел - Сърбия - 0:3 (20:25, 12:25, 21:25) Sportni.bg