Отборът на Литекс завърши 1:1 с Жилина у дома в Ловеч в първа среща от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Подкрепяни от около 6 500 зрители на Градския стадион в Ловеч, домакините успяха да стигнат само до равенство в двубоя, головете в който паднаха през втората част. Ловчанлии бяха по-добрия отбор през целия мач, но допуснаха първи гол в 65-ата минута. Непокритият Томаш Майтан от около 13 метра откри резултата, изпращайки топката в левия ъгъл на вратата на Литекс. Бразилският нападател на тима от "града на люляците" Том успя да възстанови равенството в 79-ата минута, когато след подаване на Ивелин Попов, отблизо до вратата на гостите вкара топката в мрежата на стража на Жилина Дубравка. Така всичко ще се решава в реванша, който е след седмица в Словакия. БГНЕС