Захари Сираков вкара зрелищен гол за Амкар (Перм), но отборът му загуби с 1:2 от Спартак (Налчик) в среща от руското първенство. Българинът се разписа в 74-ата минута с удар почти от аутлинията и намали резултата на 1:2, но до края Амкар така и не съумя да изравни. Сираков и Мартин Кушев играха цял мач за тима от Перм, докато третият българин в състава Георги Пеев бе извън състава заради контузия. Спартак поведе с 2:0 с два бързи гола до 11-ата минута на Роман Концедалов и Леандро. В 74-ата минута при поредния си пробив от дясно Сираков пробва центриране почти от аутлинията, но топката влетя директно в мрежата пред погледа на слисания вратар на домакините. Тодор Тимонов влезе като резерва за Анжи (Махачкала) при загубата с 0:1 от Сатурн. Бившият играч на Ботев и ЦСКА се появи на терена в 65-ата минута, а две минути по-късно падна и единствения гол в мача, отбелязан от Александър Сапета. В класирането начело е Спартак Москва с 30 точки, следван от Локомотив 27, Зенит 26 и други. Sportni.bg