Носителят на Купата на България Берое (Стара Загора) отпадна в третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа, след като загуби тежко при гостуването си на Рапид Виена с 0:3. Старозагорци направиха 1:1 със своя именит съперник на стадион "Георги Аспарухов", но след поражението в мача-реванш, бяха елиминирани с общ резултат 1:4. Първите две попадения за домакините в днешния мач реализира хърватският национален нападател Никица Йелавич, а третия гол вкара Катцер. Австрийците поведоха с 1:0 още в 3-та минута, когато Заурер центрира отляво, високият 1.88 метра Йелавич скочи и с глава вкара топката в долния ляв ъгъл на Карамфил Илчев. Петър Димитров можеше да изравни резултата в 41-та минута, но опасния му шут мина покрай гредата на стража Хедел. Рапид продължи да натиска сериозно своя съперник и успя да поведе с 2:0 в 60-та минута. 24-годишният таран на домакините Йелавич вкара от въздуха с шут от около 25 метра, с което направи задачата на Берое доста трудна. Точка на спора сложи Катцер в 71-та минута, след като бе изведен отлично в наказателното поле на "беройци" и с диагонален удар не остави никакви шансове на Илчев за крайното 3:0. В крайна сметка, Рапид Виена отстрани българския Берое след класическа победа във Виена и ще чака жребия в петък за плейофите във втория по значимост европейски клубен турнир. /БГНЕС