Поставеният под номер 3 Фернандо Вердаско спаси два мачбола, преди да надиграе германеца Михаел Берер с 4-6, 7-5, 7-6(6) на турнира във Вашингтон. Испанският номер 10 в света бе много близо до четвърта загуба в последните си 5 мача, но успя да избегне отпадане още във втори кръг. Местният фаворит Анди Родик нямаше проблеми със словенския квалификант Грега Земля и победи в два сета 6-4, 6-4. Родик, трикратен шампион във Вашингтон, затвори мача за час и 24 минути и ще чака в трети кръг французина Жил Симон, надиграл Игор Куницин също в 2 сета. Радост за домакините донесоха още Джон Иснър, Раян Суийтинг и Марди Фиш, като и тримата записаха двусетови победи. Напред продължава и четвъртият поставен хърватин Марин Чилич след победа над Денис Истомин с 6-4, 6-2./БГНЕС