Литекс загуби с 1:3 като гост на Жилина в реванша от третия предварителен кръг за Шампионската лига и ще трябва да се задоволи участие в плейофите за Лига Европа. Двата отбора се срещнаха на стадион "Под Дубном" в Словакия, където трябваше да решат кой ще продължи към плейофите на Шамионската лига. Това ще бъдат словаците, които не за първи път посичат надеждите на български тим в престижния турнир. В първия мач в България тимовете завършиха с равенство 1:1. Първото полувреме започна равностойно като двата тима си разменяха атаки. Драмата за гостите от България дойде в 21-та минута, когато съдията отсъди дузпа в полза на Жилина, след като Бодуров фаулира Чийсе. Късметът обаче беше с българите, след като Родриго Галато успя да спаси удара на капитана Йеж. След този инцидент Литекс сякаш се пооживиха и до края на полувремето създадоха няколко опасни атаки, но Дубравка се намеси блестящо и в крайна сметка първата половина завърши при резултат 0:0. Второто полувреме започна повече от динамично, след като в рамките на четири минути паднаха два гола и се даде червен картон. Литекс успяха да открият резултата 1:0 след страхотен гол на Сандриньо от 25 метра, но само две минути по-късно Рилке вкара за домакините за 1:1. Минути по-късно капитанът на ловчанлии Ивелин Попов обаче получи втори жълт картон, което остави Литекс с човек по-малко. Въпреки достойната борба на българския тим в 70-та минута падна втори гол в полза на домакините, след като Чийсе шутира към вратата на Галато, който изби, но въпреки това топката попадна в краката на Оравец, който вкара в празната врата. В 84-та минута Сесей не остави никаква надежда за Литекс, след като вкара за 3:1. След двубоя Литекс ще чака жребия в петък, за да разбере съперника си в плейофите за влизане в Лига Европа, докато Жилина ще участва в тези за Шампионската лига. /БГНЕС