ЦСКА регистрира един от най-слабите си стартове в шампионат на България, след като загуби от Черноморец с 1:2 насред столицата и продължава с актив нула точки след два изиграни кръга от шампионата в "А" група. Армейците, пред рекордно малобройна публика на Националния стадион "Васил Левски", около 1 000 зрители, откриха резултата още в първата минута на двубоя, след като Румен Трифонов бе най-съобразителен след меле пред вратата на футболистите на Красимир Балъков. Всичко хубаво за столичани обаче, свърши дотук. В осмата минута Енис Хайри с глава изравни резултата след центриране от фаул на Дос Сантос, а три минути преди почивката Педриня с изстрел извън наказателното поле простреля вратата на Иван Караджов, давайки преднина на бургазлии. В следващата минута италианското попълнение на ЦСКА Джузепе Акуаро получи жълт картон. През втората част същият бранител остави отбора си с 10 човека, след като фаулира Георги Андонов в своята половина на терена и получи втори жълт и съответно червен картон. В 79-ата минута ЦСКА остана с 9 души на игрището. Борис Галчев спря непозволено Гонсалес и закономерно пое пътя към към съблекалните преждевременно, след втори жълт картон. Малко преди изгонването на Галчев, ЦСКА изпусна идеална възможност да спечели поне точка в домакинството си. Капитанът на столичани Тодор Янчев стреля отдалеч, а стражът на "акулите" Паскал Борел, излязъл неразчетено, реагира ужасно и пропусна топката, която тупна пред него и уцели напречната греда на вратата му. Така ЦСКА продължава без спечелена точка, след като на старта на шампионата загуби от "вечния враг" Левски. Бургазлии пък заемат четвърто място с четири точки от шест възможни. БГНЕС