С хеттрик на Гара Дембеле Левски спечели и второто за сезона столично дерби в шампионата, побеждавайки Локомотив София с 3:1 в двубой от втори кръг на „А“ група, игран на стадион „Георги Аспарухов“ пред близо 10 000 зрители. Френският нападател реализира първото си попадение в допълнителните минути на първата част, след двойно подаване с македонския халф Дарко Тасевски. Бившият таран на Локомотив Пловдив бе точен и в 74-ата минута от воле, отново след асистенция на Тасевски, а третият си гол вкара пет минути по-късно от дузпа, отсъдена за нарушение на Милен Лахчев срещу защитника Дъстли Мюлдер. Минута след това тимът на Локомотив върна един гол, макар и с голяма доза късмет. Изстрел на Преслав Йорданов от границата на пеналта се отклони в Шакиб Бензукан и излъга вратаря Георги Петков. Така Дембеле, който бе заменен от Исмаил Иса веднага след третия си гол, реши втори пореден сблъсък в полза на Левски, след като в предния кръг срещу ЦСКА отбеляза единствения гол за минималното 1:0. Победата на „сините“ срещу Локомотив Сф сложи край на крайно негативна тяхна серия от шест мача без пълен успех срещу „железничарите“. Последната загуба на Левски в първенството бе именно от Локомотив София, на 24 март, след което отборът от „Герена“ записа седем победи и четири равенства. За последно „железничарите“ бяха губили от „сините“ през май 2007 г. Ясен Петров пък регистрира своята победа №40 в „А“ група и втора поредна като наставник на Левски, след която отборът му оглави класирането с пълен актив от шест точки и голова разлика 4:1. На другия полюс е „вечния враг“ ЦСКА, който след вчерашното си поражение от Черноморец с 1:2 у дома има нула точки след два изиграни кръга. /БГНЕС