България загуби с 1:0 от Русия в приятелски мач, игран на стадион "Петровски" в Санкт Петербург. Първото полувреме не започна добре за българите, след като "Сборная" успя да вкара гол в самото начало на мача. В шестата минута Аршавин центрира от фаул, Ники Михайлов изпусна топката, тя отиде в Роман Широков, който вкара от воле за 1:0. Малко преди края на полувремето Лъвовете се активизираха и направиха няколко добри атаки, като най-запомняща се беше тази в 34-та минута, когато Мартин Петров центрира добре отляво, Ивелин Попов засече топката, но Акинфеев спаси. Второто полувреме започна със смени и в двата тима, като за Лъвовете Димитър Рангелов влезе на мястото на Валери Божинов, а в руския тим Павлюченко, Колодин и Билялетдинов смениха, съответно Погребняк, Анюков и Жирков. Малко по-късно Камбуров смени Ивелин Попов за България. Сборная започнаха по-активно и второто полувреме, но стражът на българите Ники Михайлов този път показа добра игра и не допусна втори гол във вратата си. В 58-та минута обаче родните национали имаха възможност да изравнят резултата, след като Манолев центрира отдясно, Камбуров добре засече с глава, но топката мина покрай гредата на Акинфеев. Това беше първото чисто голово положение във втората част. След това българите се активизираха и направиха няколко доста добри атаки, но в крайна сметка без успех. В 72-та минута обаче руснаците организираха опасна атака. Топката попадна в Дзагоев, който влезе в наказателното поле, мина двама български защитници и след шпагат на Камбуров, топката отиде в Павлюченко, който стреля, но Михайлов спаси перфектно. В последните минути на полувремето руснаците сериозно натиснаха момчетата на Станимир Стоилов, но въпреки това срещата завърши при резултат 1:0. Тази среща беше планирана за стадион „Локомотив” в Москва, но заради пожарите и жегите в руската столица беше преместена. Двубоят е последната проверка за селекционера Станимир Стоилов преди началото на квалификациите за Евро 2012. /БГНЕС