Българският капитан на Астън Вила Стилиян Петров инспирира своите съотборници за успех в първия кръг на новия сезон във Висшата лига на Англия, след като вкара втория гол при домакинската победа на бирмингамци с 3:0 срещу гостуващия тим на Уест Хям. Стюарт Даунинг откри резултата в 15-та минута, а Стилиян Петров вкара хубаво попадение с глава за 2:0 в 40-та минута, след като засече центриране на Ашли Йънг. Точка на спора сложи Джеймс Милнър в 66-та минута, като това най-вероятно беше последния мач на халфа с екипа на Вила, тъй като се очаква той да премине в тима на Манчестър Сити. Новакът Блекпул оглави временно класирането в лигата, след като разби Уигън като гост с 4:0. Новото попълнение на гостите Елиот Гранден, който бе привлечен от българския ЦСКА, се представи повече от добре и изигра пълни 90 минуто. Тейлър-Флетчър вкара за 0:1 в 16-та минута, а след това последваха два гола на Марлон Хеърууд, като асистенцията за втория му гол бе на Гранден. Баптисте оформи крайното 0:4 в 75-та минута. Мартин Петров започна като титуляр за Болтън в домакинството на Фулъм, като бе сменен в 86-та минута от Тейлър, а двата тима завършиха при резултат 0:0. Блекбърн пък надви у дома силния тим на Евертън с 1:0 след гол на Никола Калинич в 15-та минута. Уулвърхямптън срази Стоук Сити с 2:1, а Съндърланд и Бирмингам Сити не излъчиха победител и направиха зрелищно 2:2 на "Стейдиъм ъф Лайт" в останалите два мача от 1-ия кръг на Премиършип. /БГНЕС